De handen gingen gewillig de lucht in tijdens de veiling. “Ik bied 50, ik 55”. Van Nieuwpoort doet lachend twee enthousiaste bieders in de zaal na. “Uiteindelijk ging dat item er voor 75 euro uit”, zegt hij over een van de veilingstukken. De winnaar van dit stuk kreeg een golden ticket voor een concert in het culturele café.

Topstuk

Het topstuk van de middag was een gesigneerd boek van zanger Douwe Bob, dat later deze maand wordt gepubliceerd. Met een beperkte oplage van 250 was dit boek gewild onder de fans van de zanger en zorgde het voor het meest waardevolle veilingstuk: 95 euro.
“Er kwamen ook mensen naar mij toe die niet per se iets van de veiling wilden, maar wel iets wilden doneren. Dat was heel mooi, hartverwarmend”, gaat Van Nieuwpoort verder. De veiling leverde volgens de cafébaas zo’n 1.250 euro op. “Maar dat bedrag wordt misschien nog wat hoger.”

Naast geld leverde de veiling ook al een aantal muziekinstrumenten op. “Een muziekwinkel in Glimmen doneerde een piano en een winkel voor slagwerkinstrumenten in Groningen gaf een djembé en twee kalimba’s”, aldus Van Nieuwpoort.
De veiling werd afgewisseld met muzikale optredens. Met name de muziek van de 17-jarige Oekraïner Mischa Nazarenko vond Van Nieuwpoort een ‘hele mooie gebeurtenis.’ “Hij woont al een poosje in Nederland en stelde zich ook voor aan het publiek in het Nederlands.”

Muzieklessen

Onder de vluchtelingen in Papenvoort zit een aantal mensen dat een conservatoriumopleiding doet. In overleg met deze muzikanten gaat Café de Amer kijken welke muziekinstrumenten er verder worden aangeschaft. Op de opvang zullen de Oekraïense kinderen muziekles krijgen met de nieuwe instrumenten.
Bron: RTV Drenthe