Gemeente Aa en Hunze huldigt sportkampioenen 2016. Alle winnaars in dit bericht

Op dinsdag 14 februari 2017 huldigen burgemeester Eric van Oosterhout en sportwethouder Co Lambert de sportkampioenen van 2016 uit de gemeente Aa en Hunze. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis in Gieten vinden 30 huldigingen plaats.

Sportkampioenen 2016

Sportwethouder Co Lambert: “Wij zijn trots op zoveel succesvolle sporters. Die zetten we als gemeente graag in het zonnetje! Dit jaar hebben we in alle vier categorieën een sporter of team  genomineerd voor het Sportgala Drenthe. Zij hebben allemaal een topprestatie geleverd en zijn minimaal Nederlands Kampioen geworden.” De volgende sporters/teams worden gehuldigd als sportkampioen Aa en Hunze 2016:

Katja Wierda 9 jaar uit Gieterveen

Regionaal kampioen 100m vrije slag korte baan (25m) meisjes minioren 3 en 250m vrije slag open water meisjes minioren 3

Staz Broekhoven, 11 jaar uit Nieuwediep
2e plaats finale Bep van Klaveren jr. memorial en 2e plaats Nationale jeugdboksdag Golden Gloves

Iris Groenendijk, 11 jaar uit Rolde
Turnen
Nederlands Kampioenschap;
Goud op vloer N1, zilver op balk N1, zilver op sprong N1, BronsMeerkamp N1
Goud Provinciale Kampioenschappen
Goud meerkamp Interland Luxemburg (deelname van 9 landen) N1

Anna- Romée van der Spoel, 11 jaar uit Eexterveen
Goud tijdens de medaillewedstrijden atletiek Groningen en Drenthe
1e plaats meisjes Open Drents Kampioenschap Geopark Hondsrug Classic.

Twirlstars Gasselte, onderdeel van muziekvereniging de Harmonie uit Gasselte
Team B (Karen Luis (11 jaar), Marit Oosterhuis (6 jaar), Kirsten Oosterhuis (10 jaar), Jasmijn van der Heide (10 jaar), Daphne Lahuis (9 jaar))
1e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten - Onderdeel: Team Artistiek Programma Jeugd 1
Marit Oosterhuis, 6 jaar – 1e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Kidstwirl peewee
Kirsten Oosterhuis– 1e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Technisch Programma Niveau 1
3e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Solo Artistiek Programma Jeugd 2
Jasmijn van der Heide, 1e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Sterparade jeugd 2

Team A (Karen Luis (11 jaar), Celia van Rein (16 jaar), Josefine van der Linden (17 jaar), Yvette Venema (24 jaar)
3e plaats Noord Nederlands Kampioenschap – Onderdeel: Ensemble Artistiek Programma Junior Basis
Karen Luis
2e plaats Champions Trophy (Benelux kampioenschappen) – Onderdeel Twirling 1 baton juvenil 
2e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Twirling 1 baton pre-teen beginner
Josefine van der Linden en Yvette Venema
1e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Duo Twirling Senior Beginner
3e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Duo Artistiek Programma Senior Basis
3e plaats Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Duo Artistiek Programma Senior Basis
Yvette Venema
2e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Solo Artistiek Programma Senior Top
3e plaats Noord Nederlands Kampioenschap Majoretten – Onderdeel: Twirling 1 baton Senior Intermediate

Jari Groenhart uit Assen (heeft tot 1 september 2016 in Gieten gewoond)
Nederlands Kampioen 400m wissel lange baan en kortebaan
Nederlands Kampioen 200m rug lang en korte baan
Nederlands record 400m wissel en 200m rug Korte baan 16 jarigen

B jongens Handbalvereniging Unitas uit Rolde
2e plaats Nederlands Kampioenschappen Breedtesport

C jongens Handbalvereniging Unitas uit Rolde
2e plaats Nederlands Kampioenschappen Bachhandbal
2e plaats Nederlands Kampioenschappen Breedtesport

Heren 1 handbalvereniging Unitas
Kampioen hoofdklasse

Sabine Spreen 24 jaar uit Rolde
Europees Kampioen Obstacle Course Running 

Bart Mulder 25 jaar uit Eexterveenschekanaal

Open Europees Kampioen zwaargewicht full contact karate

 

Frank Mulder, 20 jaar uit Eexterveenschekanaal
Open Europees kampioen Kyukushin karate, lichtgewicht klasse

Frank Wilting, 29 jaar uit Gasselternijveenschemond
2e & 3e plaats Open Wegrace Kampioenschappen
2e plaats eindklassement wegraceseizoen 2016

Paul Timmer 30 jaar uit Gasselte
Nederlands Kampioen MTB Marathon amateurs

Annelies Vrancke 45 jaar uit Rolde
Nederlands Kampioen winter triatlon 

Menteam Jannes Kinds uit Balloo
2e plaats Nederlands Kampioenschap 4-span ponymennen

Menteam Jans Winkelman 61 jaar uit Gasselternijveen
Nationale tandemtitel ponymensport

 

Menteam P&K uit Eext

2e plaats Nederlands Kampioenschappen

 

Heren 1 Voetbalvereniging Gieterveen
Promotie naar de 4e klasse

Dames 1 volleybal SGO uit Grolloo
Kampioen regio Noord 3e klasse

Tie Franke, 68 jaar uit Ekehaar 
3e plaats World Cup onder auspiciën wereld org. FITASC
winnaar Grand Prix Oostenrijk super veteranen meetellend voor de World Cup en Europa Cup
winnaar Grand Prix Duitsland super veteranen meetellend voor de World Cup en Europa Cup
2e plaats Nationaal Nedederlandse Kampioenschappen Super Veteranen
5e plaats Europees Kampioenschappen
9e plaats Wereld Kampioenschappen

Heren 1 Volleybalclub Oostermoer
Kampioen 3e klasse

Heren 1 volleybal Sportvereniging Annen
Kampioen 1e klasse B

 

Sportgala Drenthe

De gemeente Aa en Hunze nomineert vier sportkampioenen voor Sportgala Drenthe op 2 maart 2017:

 

  • Sportvrouw: Sabine Spreen
  • Sportman: Paul Timmer
  • Sporttalent: Iris Groenendijk
  • Sportteam: Menteam Jans Winkelman

 

Er kan gestemd worden op de genomineerden via www.sportgaladrenthe.nl.